PPEU

Představení týmu Peksa

Představení týmu Peksa

2021-01-08

Práce europoslance vyžaduje mnohem víc než projevy u pultíku.

Každý europoslanec má za sebou tým lidí, který mu pomáhá zvládnout veškerou agendu. Náš tým se už značně rozrostl, a protože si ceníme otevřenosti a transparentnosti, rádi bychom vám ho představili. Poznejte, kdo všechno stojí za týmem Peksa!


David František Wagner pracuje jako poradce pro výbory ECON a ITRE a pomáhá Mikulášovi s během kanceláře. V případě nutnosti jej zastupuje a zodpovídá za to, že lidé mají prostor dělat skvělé věci. Zároveň pracuje na komentování, pozměňování a navrhování legislativy v rámci svých výborů. Zabývá se primárně digitálními financemi, udržitelnou ekonomikou, moderními technologiemi, průmyslem a energetikou. Ve volném čase píše a hraje larpy ve spolku rolling.cz, píše články o historii i současném světě, vede Zahraniční odbor Pirátů a ve volných chvílích rád čte – hlavně non fikci a komiksy.

Cindy Degreef je členkou týmu od prosince 2019 a působí jako akreditovaný asistent v oblasti legislativy. Stará se zejména o sledování dění v komisích i europarlamentu a vypomáhá s prací ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT). Pochází z Belgie, ale za svůj život studovala po celé Evropě. Má ráda cestování, sport a především golf. Ráda se učí nové jazyky – například češtinu nebo arabštinu. Plně (zatím) ovládá 4 jazyky.

Tomáš Hába je lokální asistent a má na starosti pražskou kancelář. Řeší administrativu, spravuje kalendář a domlouvá schůzky v Česku. Rád sportuje a čte o historii.

Samuel Vančo nastoupil do týmu jako administrativní asistent. Stará se o agendu, organizuje schůzky, webináře a také má na starosti rozpočet kanceláře. Žije v Belgii, kde také vystudoval. Rád cestuje ke studenému belgickému pobřeží a představuje si, že je na francouzské riviéře.

Ondřej Obergruber zastává pozici PR asistenta a je zodpovědný za veškeré mediální výstupy. Práce obnáší například psaní tiskových zpráv, tvorbu obsahu na europoslanecké kanály a správu sociálních sítí. Důležitá je taktéž spolupráce s externími grafiky a projektovými kolegy. Zodpovídá také za tým mediálních stážistů. Ve volném čase rád hraje volejbal a geocaching. Pochází ze severu Čech a provází ho láska ke Spartě a knihám.

Veronika Murzynová je projektová manažerka. V týmu se stará o projekt Green Dealu a také připravuje web Investice pro regiony, na kterém zastupitelé všech úrovní státní správy přehledně najdou informace o možnostech Green Dealu. Studuje Evropská studia a od roku 2018 je zastupitelkou v Ostravě za Piráty.

Heda Čepelová se k týmu přidala jako copywriterka pro udržitelná témata v dubnu 2021. V PR má přes osm let zkušeností, původně se věnovala sociologii a veřejné politice, toho času ji osud zavál ke studiu práv. Baví ji lidem ukazovat pozitivní stránky, příležitosti a naději, kterou přináší moderní udržitelná ekonomika.

Daniel Kolář se v týmu věnuje ekonomickýcm tématům. Zpracovával podklady o veřejném zadlužení nebo o nových evropských daních. Věnuje se také neefektivnímu čerpání evropských fondů nebo otázce přijetí eura. Dan studoval ekonomii hned v několika evropských městech. Momentálně studuje doktorát na IES v Praze. Ve volném čase rád plave, jezdí na své starší „silničce“ a objevuje nová restaurační zařízení. Mimo to umí obstojně maďarsky.

Adam Skořepa je jedním z Mikulášových psavců a editorů webu, pomáhá s psaním článků, komentářů a stanovisek, které jsou na jeho webu publikovány. Dle potřeby také pomáhá s rešeršemi a přípravou podkladů k zadaným tématům. Jako introvert rád tráví čas sám odpočinkem při sledování seriálů, filmů, internetových videí a streamů nebo hraním počítačových her. Když je příležitost, rád si čte.

Matěj Petr je v Mikulášově týmu jako projektový manažer pro ochranu evropských prostředků, nastoupil na začátku prosince. Má na starosti Mikulášovu komunikaci v komentářích a ve zprávách. Studoval politologii na FF UK a momentálně studuje sociologii na FSV UK. Ve volném čase se věnuje čtení knih a politických článků, zejména pak objevování nových stylů řemeslných piv.

Aneta Navrátilová zastává pozici správkyně sociálních sítí se zaměřením na tvorbu obsahu a community managment. Mimo práci se aktivně věnuje sportu, především běhu, józe a trenérství moderní gymnastiky. Kromě toho také ráda cestuje a objevuje podniky s výběrovou kávou.

Jiří Grosman zastává pozici projektového manažera a copywritera pro oblast eura a daňové spravedlnosti. Společně s Danem Kolářem se věnuje primárně ekonomickým tématům, v rámci týmu se ale zaobírá i oblastmi evropské digitální strategie. Jiří je absolventem oboru Philosophy, Politics and Economics with Data Science na UCL v Londýně, kde se také v současnosti zaučuje jako datový analytik. Kdyby ho neuchvátila ekonomie a veřejné dění, pravděpodobně by po večerech obrážel pražské jazzové kluby se svými saxofony – nebo vybíhal na dlouhých běžeckých tratích.